سوالات متداول

دیدیو یک تیم کوچک کاملا مستقل است که بدون وابستگی به هر نهاد و ارگان دولتی فعالیت خود را آغاز کرده است. هسته اصلی تیم دیدیو در ایران و در شهر یزد مستقر است.

دیدیو راه جامعی برای آموزش زبان فارسی به کودکان ایرانی 3 تا 12 سال سراسر دنیاست. همچنین در دیدیو برخی آموزش‌ها ویژه پدر و مادرهای ایرانی خارج از کشور در حوزه مهاجرت و فرزندپروری در مهاجرت در نظر گرفته شده است.

تلاش ما در دیدیو تولید محتوای مناسب سن و شرایط کودکان ایرانی سراسر دنیاست. با این حال توصیه می کنیم که همیشه بر محتوای دریافتی کودکان در اینترنت نظارت داشته باشید. به همین دلیل وب سایت دیدیو مناسب استفاده پدر و مادرهای عزیز طراحی شده و امکان بارگذاری بخش قابل توجهی از محتوای دیدیو بر روی دستگاه تلفن همراه یا رایانه کاربر وجود دارد تا دستگاه به صورت آفلاین در اختیار کودک قرار بگیرد.

محتوای رایگان دیدیو برای استفاده کودکان ایرانی سراسر دنیا تولید شده و اشتراک گذاری آن باعث گسترش این زبان در جامعه جهانی خواهد شد. اما محتوای دارای حق اشتراک دیدیو، صرفا برای استفاده صاحب حساب کاربری و اعضای خانواده اوست و هر گونه اشتراک گذاری آن با سایر افراد غیر مجاز است.

دیدگاه دیدیو به زبان، از تعاریف زبانشناختی نشات گرفته است. بنا بر این تعاریف، زبانی که گویشوران زبان فارسی در جامعه امروز ایران به کار می برند، زبان فارسی است. همان طور که می دانید بسیاری از واژه های دخیل در همه زبان های دنیا، از جمله فارسی، وجود دارند که اگر این واژه‌ها را از زبان حذف کنیم، با زبانی عجیب و غریب مواجه می شویم که برای بخش زیادی از گویشوران قابل درک نیست.

بنابراین دیدیو به دنبال آموزش زبان فارسی سره نیست و با توجه به استقرار تیم تولید محتوا در داخل ایران، زبان فارسی امروز ایران را آموزش می دهد.

دیدیو در راستای مسئولیت اجتماعی خود برای آموزش زبان فارسی به کودکان ایرانی سراسر دنیا، همواره تلاش می کند بخشی از محتوای آموزشی خود را به صورت رایگان منتشر کند. در صورتی که علاقمند هستید محتوای آموزشی بیشتر و کامل‌تری را دریافت کنید، می توانید اشتراک دیدیو پلاس را خریداری کنید.

پرداخت هزینه اشتراک در دیدیو از طریق درگاه های پرداخت متصل به شتاب و همین طور پرداخت از طریق صدور فاکتور در درگاه پرداخت بین المللی Paypal فراهم است.